close
loading

Pierwsze wiązanki naśladujące formę kwiatu kamelii pojawiły się w Anglii w XIX wieku. Kamelia jest kwiatem o dużych regularnych ciasno ułożonych płatkach. Wiązanki ślubne tworzymy na jej podobieństwo z płatków innych kwiatów takich jak róże, tulipany, lilie, storczyki a nawet peonie.

Początkowo robiono ją z płatków mieczyka (gladiolus) i nazywana była glamelią . Wiązanka może przypominać kształtem formą lekko spłaszczoną, wypukłą lub w kształcie stożka. Tak uformowaną wiązankę można wykończyć kryzą z koronki, różnego rodzaju liśćmi lub gipsówką. Można ją także ozdobić perełkami lub płatkami innego kwiatu.

Są to bukiety wymagające ogromnej precyzji i kunsztu jej wykonania przez florystę. Na wykonanie takiej wiązanki trzeba poświecić od 4 do 6 godzin. Kamelia pasuje do sukni prostej, nowoczesnej lub romantycznej.

O naszej firmie

 

Realizujemy aranżacje i kompozycje kwiatowe według najnowszych trendów florystyki światowej. Zapewniamy niepowtarzalną kwiatową oprawę ślubu - bukiet dla Panny Młodej, dekorację pojazdów, wystroju kościoła i sali weselnej.

 

CZYTAJ WIĘCEJ

 

Kontakt

 

Beata Kwiatkowska

Skrzyneckiego 24 (pracownia) 

04-563 Warszawa

telefon: 601-421-409

edenflorystyka@gmail.com